Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku lub mieszkania to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z jego użytkowaniem, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej, czy klimatyzacji.

Nowelizacja ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków i Prawa budowlanego nałożyła na właścicieli domów oraz mieszkań obowiązek przekazywania świadectw energetycznych najemcom lub nabywcom, tj. przy okazji wynajmu lub sprzedaży nieruchomości.

Pełną listę specjalistów uprawnionych do wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej mieszkań i domów można znaleźć w Centralnym Rejestrze Charakterystyki Energetycznej Budynków.

Warto podkreślić, że świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest wymagane w przypadku, kiedy wykorzystujemy dom lub mieszkanie na własny użytek i nie zamierzamy go sprzedawać, ani wynajmować.

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym na zebraniach wspólnot mieszkaniowych wnioskom, dla Właścicieli lokali w administrowanym przez nas zasobie nieruchomości przygotowaliśmy preferencyjną ofertę na wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej mieszkania.

Facebook
Twitter
LinkedIn

InfoState Nieruchomości

InfoState Nieruchomości sp. z o.o.
ul.Wenedów 4
61-614 Poznań

Copyright © 2023. All rights reserved. | Wdrożenie: Click 360 

Scroll to Top